Doğru ve güvenilir sonuçların adresi...
  25 Kasım 2015 Çarşamba - 08:10
 
Üye Girişi
Duyurular
Yeni Kayıtlar
Gıda Duyarlılığı Semptomları Nelerdir?
Gıda Duyarlılığı Nedir?
Besin allerjisi imu-pro testleri Ankarada sadece BULGU LABORATUVARINDA...
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir nasıl bulaşır?
Ifluenza A H1N1 Virus Enfeksiyonu (Domuz Gribi )
Seyahate giderken nelere dikkat etmeliyiz?
Kadın Doğumla İlgili Öğrenmek İstediğiniz ve Merak Ettiğiniz Her Şey www.drmeltemerhan.com
E-Bülten
SMS Aboneliği
Gıda İntolerans Testi
 • Giriş
 • Belirtiler
 • Gıda Duyarlılığı
 • Sık Sorulan sorular
 • Besin rehberi
 • Gıda listesi
 • İmupro 100 testi gıda listesi
 • İmupro 200 testi gıda listesi
 • İmupro 300 testi gıda listesi
 •  

   ImuPro -100  , ImuPro200,  ImuPro 300  BESİN ALERJİ   TESTLERİ    ANKARADA SADECE 

  BULGU LABORATUVARLARINDA YAPILMAKTADIR  

  Personal Food IMUnne PROfile (’’ ImuPro’’)

  Test nasıl yapılıyor ve sonuçları ne zaman alabilirim?
  ImuPro testleri için sizden alınmış kan örneği BULGU laboratuvarında alınır , test edilir ve kanınızda gıdalara karşı oluşan IgG antikorlarının tespiti yapılır. Yaklaşık 10-14 gün sonraki ikinci ziyaretinizde, size kişisel test sonuçlarınız ve –daha da önemlisi– tümüyle size göre düzenlenmiş özel beslenme planınız açıklanacaktır.

    Çoğunlukla farkında olunmasa da Gıda Duyarlılığına bağlı alerjik reaksiyonlar günümüzde en çok rahatsızlıklara neden olan faktörlerdendir. İngiliz Alerji Vakfı’nın (British Allergy Foundation) tahminine göre Avrupa ve ABD toplumun % 45’i gıda duyarlılığına bağlı sağlık sorunları yaşamaktadır. Bağışıklık sistemin kişiye göre değişen gıdalara tepki vermesinden oluşan enflamasyon, farklı hastalıklara neden olabilir:

  Kronik demir eksikliği
  Gastrointestinal Şikayetler
  Obezite
  IBS
  Hipertansiyon
  Tip 2 Diabet
  Kronik yorgunluk
  Astım
  Depresyon
  Egzama
  Hipertiroidizm

  Yukarıda belirtildiği gibi bütün bu hastalıkların ve daha fazlasının ortak nedeni kronik enflamasyondur.

  Bahsettiğimiz Gıda Duyarlılığı gecikmeli reaksiyon gösteren IgG’ye bağlı Tip 3 Alerjisidir ve kesinlikle tipik alerji olarak bilinen IgE’ye bağlı olan Tip 1 Alerji ile karıştırılmamalıdır. IgE’nin varlığı iyi belirlenmiştir ve histamin salınımı nedeniyle semptomların hemen başladığı bir atopik reaksiyonu temsil eder.
  Tip 1 alerjilerinin seyrek olmasına karşın Tip 3 Gıda Duyarlılığına sıkça rastlanır. Anne sütü ile bebeğe geçebildiği gibi zaman içerisinde de oluşabilir. Eğer vücudumuzun bir gıdaya karşı bağışıklık konusunda problemi varsa, G tipi Globulinler (IgG) oluşturmaya başlar. Bu antikorlar, kan örneğinde bakılan ImuPro300 testi ile yaklaşık 300 farklı gıda için güvenli bir şekilde ortaya çıkarılabilir.
  Belirli gıdalara karşı duyarlı olmamızın birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler arasında gıdaların üretilme / saklanma şekilleri, tek yönlü yeme alışkanlıklarımız, stres, çevresel etkiler, antibiyotik kullanımı, bir şekilde aldığımız toksik maddeleri sayabiliriz. Bu da barsak fonksiyonlarımızı, yani sindirim sistemimizi etkiler ve yediklerimiz bağışıklık sistemimiz tarafından yabancı madde olarak algılanabilir.
   IgG tespitinin değeri uzun süre anlaşılmamıştır. Yeni yayınlar IgG’nin belirlenmesine dair kanıtları belgelemektedir ve ardından etken gıdadan uzak durularak uygulanan tedavi, ilgili hastalıklar için önemli bir gelişme yaratmıştır. İngiliz Alerji Vakfı tarafından yürütülen bir çalışma hastalara yararlarını olduğu kadar sağlık sigortası sistemi ve toplum için de sağlanan ekonomik avantajları ortaya koymuştur.
  Gıdalar potansiyel antijenleri temsil ettiği için ve gıdalar her gün hatta günde pek çok kez tüketildiği için, organizma belli bir gıdaya karşı immün reaksiyon geliştirdiğinde, bu gıdanın kronik inflamatuar hastalık etkeni olacağı açıktır. Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi, enflamasyondan sorumlu gıdanın tespitini mümkün kılar ve yalnızca bu gıdadan uzak durmak bile hastalığın sebebine yönelik bir tedavi oluşturur.
  Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi etiyolojisi bilinmeyen tüm kronik enflamatuar hastalıklarda önerilmelidir

   ImuPro prensipleri
  ImuPro üç temel prensibe dayanır:
  Kendisine karşı yüksek miktarlarda IgG antikorları üretildiği tespit edilen gıda maddelerinden
  belirli bir süre uzak durmak.
  Dönüşümlü bir beslenme rejimine geçmek, yani, geriye kalan gıda maddelerini 4-günlük
  çevrimler halinde dönüşümlü bir şekilde tüketmek.
  İlk başta uzak durulan gıda maddelerini zamanla, semptomlarda düzelmenin devam edip etmediğine dikkat ederek, kademeli bir şekilde tekrar beslenme rejimine dahil etmek.

  ImuPro100 plus’ın sağladığı avantajlar
  Tercih sizin: İster doğrudan doğruya kapsamlı ImuPro300’ü tercih edin, ister, aşama aşama gitmekte fayda var diyerek, daha sonra kapsamı genişletilmek suretiyle ImuPro300 haline çevrilebilen ImuPro100
  ile başlayın.
  Tedaviyle geçecek yıllar yerine nedenler üzerinde odaklanma
  Sadece 10 gün sonra sonuçlar elinizde ve size özel beslenme rejimi konusunda bilgi ve tavsiyeler
  En yüksek bilimsel standartlara uygun test yöntemleri
  Servisimizden telefonla ücretsiz beslenme rehberliği

  Ne zaman bir ImuPro testi yaptırmayı düşünmelisiniz?
  Bir türlü gaz, kabızlık, ishal ya da iritabl barsak sendromundan kurtulamıyorsunuz
  Migren, kronik yorgunluk, hatta depresyondan şikayetçisiniz
  Dermatitis ya da kaşıntı bir türlü yakanızı bırakmıyor
  Sık sık eklem ağrıları çekiyorsunuz
  Kilonuzun bir günü bir gününü tutmuyor
  Yemekten sonra çoğu zaman kendinizi yorgun hissediyorsunuz
  Belirli gıdalar size dokunuyor
  Ne kadar çabuk davranırsanız şikayetleriniz de o kadar çabuk geçecek

  Doktorunuza ImuPro’yu sorun. Kendini herhangi bir şekilde yükümlülük altında hissetmeden, ImuPro’nun sizin için ümit verici bir tedavi olup olamayacağı konusunda tavsiyelerde bulunacaktır.

  Yemekten sonra uykunuz mu geliyor, kendinizi halsiz mi hissediyorsunuz? İşte nedeni ve çözümü…
  Yemeken sonra halsizleşiyor, uykunuz geliyorsa bu rahatsızlıklara tolere edemediğiniz besinler neden olabilir. Besin alerjisi olarak adlandırılan bu durum besinlere bağlı olarak ortaya çıkmakta bir başka deyişle bulgular kişiden kişiye değişiklik göstermektedir…Besin alerjisi bazı besinlerin içerdiği proteinler vücudun bağışıklık sisteminin uyarılmasına neden olur. Uyarılan bağışıklık sistemi, besine karşı bağışıklık yanıtı oluşturur ve besin alerjileri ortaya çıkar. Organizmada kendisine karşı özgün antikor oluşturan maddeye antijen denir.
  Bu antijen, alerjik bir sendrom geliştirirse, o zaman antijene allerjen adı verilmektedir. İnsanlarda birçok gıda ve gıda bileşeni allerjen gibi etki eder. Bazı besinlerde bulunan proteinler, vücutta bağışıklık sisteminin uyarılmasına sebep olur ve besin alerjileri ortaya çıkar. Alerjen özellikteki gıdalar genellikle inek sütü, soya, yumurta, mısır meyveler, baklagiller, yer fıstığı, çavdar çikolata,deniz ürünleridir.

  .

  İŞTE BELİRTİLER
  Gıda alerjisi ve gıda intoleransıyla ilgili olarak kişide en sık rastlanılan belirtiler şunlardır:
  Düşük tansiyon, baş dönmesi, bayılma
  Dudak ve boğazın şişmesi, ağız,boğaz ve dilde kuruma
  Bulantı ishal ve kusma
  Öksürme, nefes darlığı solunum sorunları
  Kaşıntı,ciltte ve gözlerde kızarıklık
  Mide ağrısı
  Bağırsak sorunları,ishal
  Burun akıntısı
  Baş ağrısı
  Husursuz
  Şişkinlik
  Kilo artışı

  KİLO VERMENİZİ ENGELLEYEBİLİR
  Bazı gıdaların vücutta alerjik reaksiyon göstermesi kilo problemi olan kişilerin diyet yapmalarına rağmen kilo verememesinin nedenini oluşturabilmektedir. Bu kişiler gıda intolerans testleri yapılarak hassas olduğu besinleri beslenme listelerinden çıkararak kilo sorununa çözüm bulabilirler.

  Anahtar kelimeler : gıda intoleransı,gıda intoleransı ankara,gıda duyarlılığı,gıda duyarlılığı ankara,imupro,imupro100,imupro200,imupro300,imupro ankara

  KATOLOG VE BİLGİ İÇİN LÜTFEN BULGU LABORATUVARI İLE TEMAS KURUN

   

  Gıda Duyarlılığı Nedir?
  Sağlıklı olduğunu düşündüğümüz ve tükettiğimiz birçok besin vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir. Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğümüz
  Gıda Duyarlılığı Semptomları Nelerdir?
  Gıda duyarlılığının en önemli sendromu kronik enflamasyondur. Migren, Mide, Barsak Problemleri, İritable Barsak Sendromu, Obezite ve Kilo Problemleri,
  Ana Sayfa   |  Bulgudan Görüntüler   |  Bulgu Hakkında   |  Bulguya Gelirken   |  Danışma Hattı   |  Şubelerimiz   |  Laboratuvar Testleri   |  Androloji Lab   |  Paneller   |  Check Up   |  Gıda İntolerans Testi   |  İşyeri ve Kreş Sağlık Taramaları   |  Kreş Boğaz Kültürü Taramaları   |  google da ençok nasıl arandık   |  Sıkça Sorulan Sorular   |  Haber ve Duyurular   |  Ziyaretçi Defteri   |  İletişim   |  RSS
  © 2010 Bulgu Laboratuvarı. Tüm Hakkı Saklıdır.
  BULGU LABORATUVARI
  Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sk. No:78/3-4 Kavaklıdere-ANKARA     Tel: (0312) 468 85 58 Faks: (0312) 468 83 94  E-Posta: info@bulgulab.com
  Ziyaretçiler - Online: 1 Bugün: 57 Toplam: 350695

  Tasarım: TEKNODEVA